Visus vod 1, 0 c. C. -1, 00 dcyl ax 10 vos 1, 0 c, c-0, 50 dcyl ax 160 tonus tod 16mmhg tos 14mmhg bm o. U: fl - neg fundus nalaz uredan bulbomotorika uredna 1. 11. 2011 radila vidno polje savrseno zaniima me to pri jutarnjom ustajanju imam pulsirajucu svijetlost kada gledam u pod prilikom jutra sto me jako buni svi oftamoloski nalazi su uredni kao da mi je neko upalio reflektore i pulsira molim vas odg mi sta bi moglo biti pozdrav

    Odgovoreno: 02. 11. 2011.
    • Poštovana,
      Pri ustajanju dolazi do ortostatske hipotenzije (smanji se kolicina krvi koja dospe do mozga, kada krv sidje u donje par tije tela) . Kod osoba koje imaju nizi krvni pritisak tegobe su izrazenije. Vase smetnje su vaskularne geneze i nemate razloga da se posebno brinete.