Postovani doktore oftalmologu, imam problem sa vidom od 1991. Vod: l+/- vos: 0, 1 sa+2, 25 sph=0, 2 od: sekluzija pupile, cataracta complicata, neovaskularizacija irisa fod: ne vidi se fos: cistoidna degeneracija makule dg: uveitis chronica evolutiva ou h22. 0 secclusio pupillae et cataracta complicata od synechiae posteriores os degeneratio maculae lutheae cystica os. Gubitak vida na desnom oku trajan, pad vida na levom oku nastao degeneracijom makule trajan, bez mogucnosti oporavka. Htela bih da znam koliko posto sam ja invalid. U invalidskoj penziji sam od marta ove godine, pa bih podnela zahtev za tudju negu i telesno ostecenje i zelim savet od vas. Koristim sol atropini, dexa-neo, gel dexagel i thl pronison unapred zahvaljujem na odgovoru i molim vas da mi kazete koliko posto sam invalid, u resenju za penziju pise da sam 100% invalid, ali ja znam da to nije isto za tudju negu i telesno. Postovanje i pozdrav

    Odgovoreno: 30. 10. 2011.
    • Poštovana,
      Mnogo mi je zao zbog vaseg stanja, ali ne mogu da vam pomognem, posto neznam kako komisija za dodeljivanje tudje nege i pomoci ceni stanje na organu vida. Vi apsolutno zasluzujete tudju negu, posto ce stanje da se pogorsava, ali moze da se desi da zbog vidne ostrine od 0, 2 na levom oku, komisija odbije vas zahtev.