Postovani ja sam vam postavio pitanje pre dva dana na koje nisam dobio odgovor. Pitanje glasi: primetio sam mrlju u vidnom polju i ona se pomera kako pomeram oko. Mrlju ponekad fiksiram kad pogledam u plavetnilo neba i vidim je kao neke male crne tackice koje su u grupi. Kada tu mrlju primetim dok sam u kuci pogledam u plafon i vidim malu mrlju u obliku pravougaonika ali kad izadjem na napolje i pogledan u nebo ta mrlja kao da se prosirila tj tada vidim te tackice a u kuci samo sivkastu mrlju. Sta se to dogadja sa mojim ocima, dobro vidim nikad nisam nosio naocare i nesmetami da citam?

    Odgovoreno: 30. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Mnogo puta do sada smo odgovarali na isto pitanje i odgovor moze da se vidi ako pogledata ranija pisanja, ali ponovicu. Ukoliko se pri pregledu ocnog dna ne nadju promene koje mogu da daju zamucenja u staklastom telu, onda se radi o procesu starenje staklastog tela i "musice" koje uocavate nisu izraz patoloskog procesa. Njih ne mozete da se resite lekovima i sto se pre naviknete da postoje i ne obracate paznju, manje ce da vam smetaju.