Poštovani, moj problem se sastoji u sledećem: imam utisak da moje oči ne stoje ravno, tj. Da jednim okom gledam gore, a drugim dolje, ili obratno (mogu da mijenjam strane) . To se ne vidi, jer mi oči izgledaju potpuno ravno. Ima li razloga za zabrinutost? Inače nemam problema sa vidom. I još jedno pitanje: da li vazelin može da našteti oku, ako dođe u kontakt s njim? Srdačno vas pozdravljam

    Odgovoreno: 30. 10. 2011.
    • Poštovana,
      Ocnu jabucicu pokrecu cetiri prava i dva kosa misica i normalno je da se njihova kontrakcija obavlja simetricno na oba oka. Nekada postoji asimetrija, pa se ocne jabucice krecu nesinhrono. Ukoliko se radi o urodjenoj anomaliji, ljudi se sazive sa tim i cesto mogu voljno da kontrolisuu polozaj ociju (naravno ako ugao skretanja nije veliki) . Posto nemate nikakve tegobe nemate razloga da brinete. Vazelin se koristi kao podloga pri spravljanju razni krema i masti za kozu i nije dobro da vam cist vazelin upadne u oko, ali ako se desi treba oko isprati fizioloskim rastvorom.