Postovani, 07. 10. 2011. Sam otisao privatno kod oftalmologa zbog otecenosti donjeg desnog kapka (tvrdo na dodir) . Dijagnoza: tou 16/16 apll vou 1. 0 sc ct orto biomik pleharoconj palp inf oc dex conj alergica ou, terapija: th sol neodeksacin (deksametazon, neomicin) 3x1 (u upustvu za upotrebu pise da treba da se koristi samo 8 dana!) , sol tobrex (tobramicin) 3x1 prvih 10 dana, poslije 2x1 i hloramfenikol 1x uvece. Terapiju primam redovno, medjutim bez rezultata. Da li da nastavim sa terapijom ili da se ponovo javim oftalmologu?

    Odgovoreno: 30. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Po opisu bih pre rekao da se radi o chalazionu, a ne o blepharoconjunctivitisu. Ako se proces nije smirio za 8 dana, nemojte vise da stavljate kapi. Javite se ponovo vasem oftalmologu, posto chalazion, ako se spontano ne povuce, moze hirurski da se ukloni.