Postovani, danas sam po prvi put u zivotu osetila kao da imam suzeno vidno polje. I toliko se uplasila! Imala sam osecaj kao da cu da oslepim. Kad pogledam u tv, ne mogu titl da procitam, vidim samo rec do pola, pa mi se postepeno otkriva ostatak reci. Inace, ne nosim naocare i nikad nisam imala problema sa vidom. Ovo jedino mogu da pripisem preteranom zamaranju ociju, sto buljenjem u kompjuter, sto citanjem (takva mi je priroda posla) . Zanima me da li je ovo trenutna pojava, da li mogu ponovo da ocekujem ovako nesto i na koji nacin da odmaram oci?

    Odgovoreno: 30. 10. 2011.
    • Poštovana,
      Najcesce se promena koju ste opisali javlja kod osoba sa niskim krvim pritisko, spondiloticnim promenama na vratnom delu kicme i posledica su cirkulatornih promena. Obicno tegobe traju 10 do 15 minuta i cesto nakon toga postoji glavobolja. Mozete da ocekujete da se slicne tegobe ponove, pa proverite stanje krvnih sudova.