Postovani doktore, sin nosikontaktna sociva, meka proizvodjaca baush&lomb, koristi i njihovu tecnost za ispiranje sociva. Ima perioda kada ga oci neverovatno peku i pocrvene. Ne moze da izdrzi. Koristi i vestacke suze, nekoliko puta dnevno. Oftalmolog kaze da se radi o suvom oku i da samo stavlja vestacke suze. Sada je poceo da ispire sociva u fizioloskom rastvoru, i kupili smo vestacke suze, ne baush&lomb, vec refresh contact. Interesuje me da li moze da promeni tecnost za ispiranje, tj. Ciscenje sociva, ili bas mora da koristi baush&lomb. Da li je dobro samo ispiranje u fizioloskom rastvoru? Da li treba da menja sociva ili je nesto dr. U pitanju? Koristi tromesecna sociva. Ima dioptriju-7. Na socivima je -6, 50. Unapred vam zahvaljujem!!!

    Odgovoreno: 16. 10. 2011.
    • Poštovana,
      Za cuvanje i pranje kontaktnih sociva ne mora da se koristi tecnost istog proizvodjaca koji proizvodi i sociva. Ali ako pre stavljanja, socivo isperete fizioloskim rastvorom, mehanicki uklonite rastvor u kome su sociva stajala, pa nije vazno koju ste tecnost koristili. Moze vremenom oko da reaguje na neku komponenetu materijala od koga je socivo napravljeno, pa probajte da promenite sociva sa nekima iz grupe koja se cesce menjaju (mesecna) .