Postovani, molim vas za jednu informaciju. . Mojoj sestri je utvrdjen keratokonus i indikovana je operacija. Nosila je tvrda sociva god dana ali se zali na slabiji vid. . Preporucena je radial keratotomia. Obj. Nalaz; vod: 0. 1 s. C. Vos: 1. 0. Del. S. C. Tod: 9mmhg tos: 11mmhg prednji seg: o. D; o. S zadnji seg: o. D; o. S. Dg: astigmatisam (keratoconus) . Ima 20 god. Zanima nas posto smo iz makedonije da le operacija radi u nekoj od drzavnih ustanova u bg?? /hvala unapredi koja je cena za strane drzavljane

    Odgovoreno: 09. 10. 2011.
    • Poštovana,
      Pitanje je dali ce kod keratokonusa moci da se uradi radijalna keratotomija. Sada se kod keratokonusa koristi ugradnja implanta (prstenova - intacs) koji se ugradjuju u debljinu roznjace i koriguju njene deformitete. Koristi se i crosslinking gde se uz kapi riboflavina na roznjacu deluje uv zracima u cilju ucvrscivanja kolagena roznjace. Kod izrazenog keratokonusa savetuje se keratoplastika. Najbolje je da se javite klinici "milos" u beogradu koji rade sve ove metode. Brojevi telefona su +381 112455759 i +381 112462571