Pozdrav. Eh ovako, moj problem je sljedeci: od rodjenja nevidim na lijevo oko, isao sam mnogim lijecnicima, jedni su rekli da to nemogu odgonetnuti, jedni su mi dali dioptriju, dok su drugi govorili da dioptrija nema veze sa tim. Nosio sam naocale sa dioptrijom od -4. 5, ali mi je to bilo prejako i preveliko opterecenje, pa su mi dali i na desno oko 1. 5. Od rodjenja mogu da drhtim ocima, jednostavno imaju neki zivci i mogu drhtati, mogu vam poslati i video. Po vasem misljenju u cemu je tu problem? Hvala unaprijed i prijatno.

    Odgovoreno: 30. 09. 2011.
    • Poštovani,
      Sigurno postoji ambliopija (slabovidost) levog oka zbog velike razlike u jacini dioptrije na desnom i levom. Neznam sta podrazumevate pod " drhtanje" ocima, ali cesto uz slabovidost postoji i nystagmus, titrajuci pokreti oka koji su izrazeniji pri pogledu u stranu.