Poslednjih par veceri kada legnem i gledam u telefon pojavljuje mi se siva sitna mrlja na desnom oku koja tako igra po ekranu u zavisnosti gde gledam i nestane nakon nekog vremena. Moram napomenuti da nosim kontaktna sociva, godinu dana, a pre par meseci sam imala alergijsku upalu ociju, a vzljda su mi i suve oci. . . Jel to moze da bude nesto ozbiljnije, da mi se osteti vid i da u najgorem slucaju oslepim, jako me je strah, a kod doktora nisam u mogucnosti trenutno da idem. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 20. 09. 2011.
    • Poštovana,
      Oku danaverovatno se radi o vaskularnom poremecaju, posto se promena javlja samo u lezecem polozaju i kratko traje. Vratni deo kicme, verovatno, u tom polozaju pritisne krvne sudove koji snabdevaju oko krvlju. Ukoliko takvih senzacija nema u toku dana, nemate posebno razloga da brinete i sigurno od toga necete da oslepite.