Simptome imam sada vec vise od mesec dana. Pocelo je iznenada sa svrabom ocnih kapaka, zatim crvenilom i blazom nadutoscu i naposletku popucalim krvnim sudovima tj crvenim beonjacama, pecenjem u kombinaciji sa svrabom, nakon trljanja oka bi me bolo nesto u kapcima gornjim pa bih vadila skrame zuckaste, guste nakon kojih bi mi bivalo nesto lakse. Pored toga javile su se i jake glavobolje. U domu zdravlja su mi rekli da je akutni alergijski konjuktivitis i dali mi 2 leka (1 biljni za ispiranje vise i drugi antialrgijski) . Nakon terapije sam bila na kontroli ali nista mi bolje nije bilo, na sta me je doktor "poslao kuci" sa objasnjenjem da ce to biti ok i da samo nastavim sa tim biljnim "okufles" kapima 3x dnevno jer se mogu koristiti dugo inace. Nakon par dana mi se "glavobolja spustila u grlo" i pila sam dovicin, posto sam primetila da su se isti simptomi sa kijanjem i konjuktivitisom javili i kod mog 4-mesecnog maceta (ljubimca kucnog) . Od antibiotika u kombinaciji sa vitaminima mi je sada bolje, ali problemi sa ocima su konstantno prisutni. . . Sta da radim? Mislite li da bih privatno trebala da odem da mi negde urade bris oka, kao i macetu mom?

    Odgovoreno: 20. 09. 2011.
    • Poštovana,
      Moguce je da se radi o alergijskom blepharoconjunctivitisu, mada je bolje da date i bris oka, da bi iskljucili bakterijsku infekciju. Virusna oboljenja prednjeg segmenta oka idu sa burnijom simptomatologijom i lekar bi ih prepoznao.