Postovani, nosim sociva vec 3meseca, redovno ih menjam i pazim. Prosle nedelje sam primetila crvenilo u oku, nosila naocare par dana i proslo je. Sada je opet pocrvenelo, ovog puta drugo oko i muti mi se pogled, vidim skoro kao i bez naocara. Sta da radim?

    Odgovoreno: 05. 09. 2011.
    • Poštovana,
      Ipak nesti nije u redu sa vasim socivima. Oko moze da bude nadrazeno, ali zamucenje vida ukazuje ili da povrsina sociva nije cista, ili da je doslo do lezije epitela roznjace. Javite se vasem lekaru koji ce videti u cemu je problem.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #87083

    • Poštovani, uzeo sam sočiva pre 5 dana. Prvih par dana ništa nisam osećao, sve je bilo normalno i sada već par dana kad stavim sočiva imam osećaj kao da mi se oko malo suši npr. Kao kad vetar duva diretno u oči. . . . Da li sam oštetio sočivo ili je to proces navikavanja oka ili oko reaguje kako ne treba? Unapred zahvalan.