Na pregledu kod oftamologa u domu zdravlja, saznao sam da imam ocnu hiperemiju. Ali nisam dobio nikakvu informaciju povodom neke eventualne terapije, osim da stavljam vestacke suze po potrebi. Zanima me dal to moze uopste da se izleci (ili bar da se umanji) i kako. . . Hvala unapred

    Odgovoreno: 03. 09. 2011.
    • Poštovani,
      Hiperemija predstavlja prosirene krvne sudove veznjace, kojima se dovodi veca kolicina odbrambenih i hranljivih materija do ocnih struktura. Da bi se odredila terapija, treba utvrditi zbog cega se hiperemija javila (infekcija, alergija, nadrazaj) . Suvo oko moze izazvati hiperemiju, pa bi vestacke suze mogle da pomognu.