Pre 8 dana pojavio mi se otok na donnjem kapku oka, crvenilo i sa unutrasnje strane crvenilo i tek mala okrugla oteklina. Sada je vec par dana sa unutrasnje strane oteceno velicine manjeg graska, spolja se smanjio otok i nestalo crvenilo. Danas sam primetila da se ta oteklina sa unutrasnje strane na jednom delu beli. Ponekad me zaboli i ujutru mi je oko krmeljivo. Drzala sam tople suve obloge i ispirala dva puta kamilicom. Sta je to i imate li neki savet? S postovanjem, sanja. .

    Odgovoreno: 30. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Radi se o chalazionu (zatvoreni su izvodni kanali zlezda koje se nalaze u kapku, sekret se sakupi i oko njega stvori kapsula) . U pocetku tople suve obloge (ne kamilica) uz loklnu primenu oftalmoloskih masti moze da dovede do resorpcije sadrzaja. Ukoliko se ne povuce radi se hirurska intervencija, kada je vazno ukloniti kapsulu da nebi doslo do recidiva.