Da li postoji neki preparat koj uklanja crvenilo ociju? I da li je to uzrok gledanja u ekran mobilnog? Inace sam pusac i patim od anksioznosti. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 24. 08. 2011.
    • Poštovani,
      Crvenilo veznjace nastaje zbog odbrambene reakcije oka na spoljne nokse, kada se putem prosirenih krvnih sudova dovode vece kolicine odbrambenih materija. Postoje lekovi koji suzavaju krvne sudove i tako "izbele" oko, ali se organizam onda brani tako sto stvara nove krvne sudove, koji kasnije daju vece crvenilo. Potrebno je ukloniti uzrok koji dovodi do crvenila, a u vasem slucaju to je ekran racunara i mobilnog telefona i duvanski dim.