Doktore, bila sam kod ocnog ljekara da mi izmjeri dioptriju kako bih stavila sociva, ali nije mogla precizno odmah da izmjeri, kompjuter je pokazivao jedno, naocare drugo. . Da li moze uzimanje nekih jakih tableta da uzrokuje pogresne rezultate mjerenja dioptrije? Molim vas da mi odgovorite sto prije, jako mi je vazno! Hvala veliko unaprijed! Ana jovanovic

    Odgovoreno: 16. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Kompjuterizovani refraktometar sluzi kao pomocno sredstvo oftalmologu pri odredjivanju dioptrije i ne mora da se rezultati, tako dobijeni, sa rezultatima pri korigovanju vidne ostrine. Lekar na osnovu oba pregleda oderduje koja ce dioptrija biti. Koriscenje tableta sigurno nije uticalo na razlike koje ste dobili na pregledu.