Od svoje treće godine nosim naočare. Sada imam 14 godina. Pre 4-5 godina su mi izvršili operaciju, oba oka, zbog razrokosti. Od tada, kada skinem naocare, sve mi je mutno i sve se stapa. Pre operacije doktor mi je dao dioptriju na desno oko +2, 5, a na levo +3 sa 0, 5 cilindrom, ja mislim na 90 stepeni. Pre godinu dana sam bio na pregledu, tada je doktorica rekla da skinem naocare, ali ja nisam mogao, zato što me je mnogo nerviralo sto mi se sve muti i vidim duplo, i nisam ni televizor mogao da gledam. Juče sam opet skinuo naočare, i isto je kao pre godinu dana, ništa se nije menjalo. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 08. 2011.
    • Poštovani,
      Ukoliko vam je dioptrija + 2, 5 i + 3, 0 normalno je da bez naocara mutno vidite i potrebno je da ih redovno nosite. Operacija razrookosti nije uticala na smanjenje dioptrije.