Pukla mi je kapilara u oku prije 3 dana. Otisla sam doktoru ali kaze da ce to proc samo od sebe. Boli me glava na dijelu sljepoočnice na strani na kojoj mi je pukla kapilara i malo me ravnoteza pati. Tlak mi je normalan, skoro idealan. Trebam li otici napravit jos kakve pretrage jer sam citala da lako moze bit i da se u mozgu izlijeva tako krv? Hvala

    Odgovoreno: 16. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Posto su krvni sudovi veznjace jako tanki, moze se desiti da pri naporu (kasljanje, kijanje i sl) dodje do prskanja zida krvnog suda i izliva krvi ispod veznjace. Krv se obicno povuce nakon 10 - tak dana i bez terapije. Mozete da koristite vitamin "c"