Postovani, imam 24godine i student sam, nosim naocare sa antirefleks staklima i meka sociva a dioptrijom -2. 25 na oba oka sa tim da na posledenjem pregledu u julu od kada nosim sociva doktorka je videla da na levom oku imam mali cilindar od -0. 25 te nije htela da ga koriguje. E sad, moj problem je jaka svetlost kada nosim sociva, preko dana to regulisem nosenjem naocara za sunce ali nocu kada iz nekog polumraka (npr jako slabo osvetljene ulice udjem u prostoriju sa normalnim svetlom i kada sam umorna jako) kad jako trepcem par puta mi slika u uglovima vidnog polja zadrhti kao da treba da se ispravi i posle toga je sve ok, valjda dok se naviknem. Osecaj je kao kada naopako stavite meko socivo samo malo blazi. Kada sam bila pr5e par meseci kod lekara na pregledu, pored uobicajenog pregleda dioptrije mi je, kako je on rekao, slikao oko i tada je bilo sve ok. Da li bi moj problem mogao biti samo osetljivost na jaku svetlost s obzirom da imam jako svetle zelene oci? Nemam nikakvih drugih problema tipa bol ili da mi smeta dugo gledanje ekrana sa naocarima sa antirefleks staklima. . . Unapred hvala

    Odgovoreno: 08. 08. 2011.
    • Poštovana,
      Osobe sa svetlijom duzicom su osetljivije na jace svetlo, pa su i vase tegobe posledica zelenih ociju. Sobzirom da sve to vrlo kratko traje nemate razloga da brinete.