Veliki pozdrav, pokusat cu da vam opisem svoj problem, i ako sam se javljala svojo doktorici povodom tog problema ona mi nije nista sugerirala a kako vrijeme odmice imam osjecaj da je sve gore. Problem se sastoji u tome da mi se sve cesce pred ocima bez ikakvog razloga pojavljuju svjetlice, a pored toga cesto mi se navlaci jako gusta magla na oci koja mi ometa normalan vid, poslije toga dugo bih trljala oci da mi se razbistri vid. Inace nosi dioptrijske naocare -0, 50 na oba oka. Pa bih vas zamilila za savijet sta radim povodom ovog problema?

    Odgovoreno: 29. 07. 2011.
    • Poštovana,
      Ukoliko je vasa doktorka uradila kompletan ocni pregled i nije nasla patoloske promene, sigurno se rladi o cirkulatornim poremecajima, koji su jos izrazeniji kod osoba sa niskim krvnim pritiskaom. Vazospazmi mogu da smanje kolicinu krvi koja dospe do mreznjace i dovode do senzacija koje ste opisali. Javite se vasem lekaru opste prakse da vas uputi na ispitivanje cirkulacije.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #85617

    • Zdravo interesuje me imam neke zute mrljice pred ociju koje se stalno pomeraju inace koristio sam kapi ali ne pomaze zbog cega je to tako i sta je uzrok?

    • Zdravo. Interesuje me imam neke zute mrljice po oku i kad pomeram stalno mi setaju po oku od cega to i sta je uzrok. Poz

    • Hvala vam mnogo na odgovoru. Kompletan pregled je planirala u septembru poslije godisnjeg, a inace imam prilicno nizak pritisak (90/60 mmhg) , pored ovih problema tu su i ceste glavobolje pa sam isla kod interniste zbog pritiska al oni ne daju nikakvu terapiju za nizak pritisak. Hvala jos jednom.