Bio sam danas kod ocnog lekara da ga pitam za koncice ili musice koje sam poceo jos davno da vidim, ali jako zanemarljivo do par meseci kada je stanje pocelo da se pogorsava, na levom oko mi se sve vise pojavljuju te providne mrlje u obliku koncica. Naime lekar mi je proverio oko i kaze da je sve u redu i da je to stanje pogorsavanja normalno kod kratkovidljivih i da nemam albaciju retine. Sada na netu na svim sajtovima vezanim za ovu oblast pise da je pojava i pogorsanje tih koncica rani znak ablacije retine. Mene sada zanima ko je u pravu i da li trebam da potrazim drugo misljenje, hvala na vremenu.

    Odgovoreno: 16. 07. 2011.
    • Poštovani,
      Anlacija retine se vrlo lako dijagnostikuje pregledom ocnog dna, tako da mozete da verujete vasem lekaru. Opaciteti u staklastom telu su cesta pojava i cesce se srecu kod kratkovidih. Potrebmo je da se redovno javljate na kontrole, a u slucaju da vam se preko oka navuce kao zavesa, onda se odnah javite oftalmologu.