Imam 11 godina i dijagnozu dg. Esotropio accoodativa partialis hypermetropio cum astigmatismo ou h 54. Fou nalaz uredan. Nosim naočare od svoje trece godine života, dioptrija mi je od + 3, 25/ - 1. 25 130 os+ 3, 25 /- 0, 50 25. Molim vas da mi pojasnite o čemu se tačno radi i koji vid lečenja preporučujete. S poštovanjem, unapred hvala.

    Odgovoreno: 30. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Vasa dijagnoza predstvlja skretanje oka prema nosu kao posledica postojanja dalekovidosti uz nepravilnu zakrivljenost roznjace. Terapija se sastoji u redovnom nosenju naocara, kada se ocekuje da se sa smanjenjem dioptrije smanji i ugao skretanja oka. Ukoliko postoji i slabovidost nekog oka, potrebna je okluzija (zatvaranje) oka koje bolje vidi.