Poštovani, pre nekih šest meseci sam primetio da prilikom dugotrajnog rada za računarom ili čitanja određenog sadržaja dolazi do "zamućivanja" slike onoga što čitam, ali samo na desnom oku. Ukoliko je oko odmorno do toga ne dolazi. Pošto imam dioptriju na desnom oku -1, odnosno levom -1. 25 (već 15 godina) takođe sam primetio (od kako imam navedeni problem) da bolje desnim okom vidim na daljinu (dok gledam televizor iako ne nosim naočare vidim šta piše) . Možete li naći neko objašnjenje za nastalu situaciju. Unapred sam vam zahvalan na konstruktivnim savetiima. Pozdrav,

    Odgovoreno: 29. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Prema opisu kao da vam se smanjila dioptrija na desnom oku, posto na daljinu mozete da vidite i bez naocara. Najbolje je da uradite kontrolni pregled i vidite o cemu se radi.