Poštovani poslednjih par godina imam konstantna žuljanja oka, koja se ponekada smire, a ponekada budu tako jaka, da ne mogu da ih podnesem. Bila sam kod par ljekara za bolesti oka, propisivali su mi razne kapi i kreme, ali nije nista pomoglo, osim kapi oclotect, ali njih u zadnje vrijeme ne mogu da nađem ni u jednoj apoteci. Večeras sam primjetila kako na očima, a posebno na lijevom oku kao da imam neke kao ciste veličine zrna graška, koje su prozirne i mislim da me one žuljaju. Djeluju mi kao da su ispunjene tečnoću, to do sada nisam primjetil. Nadam se da možete iz mog opisa shvatiti šta je u pitanju. Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 27. 06. 2011.
    • Poštovana,
      Sobzirom na duzinu trajanja vasih tegoba, verovatno se radi o chronicnom, alergiskom konjunktivitisu, koji dodje do izrazaja kada budete u kontaktu sa alergenom na koji ste osetljivi. Terapija, koju ste koristili, ne moze da vas izleci, ona vam ublazi tegobe, ali ce do recidiva svakako doci. Cisticne promene na veznjaci, koje ste uocili, mogu dodatno da smetaju.