Postovanje, radim u carapari na radnom mestu gdje je promaja stalno prisutna. Cesto su mi beonjace krvave, oci me peku peku i suze. Do sada sma ih ispirala kamilicom i stavljala kesice od kamilice na oci. U zadnje vreme sam koristila chloramphenicol mast koja mi dosta pomaze. Interesuje me koliko dugo mogu da koristim navedenu mast i sta mi vi preporucujete. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 25. 06. 2011.
    • Poštovana,
      Chloramphenicol je antibiotska mast i ima opravdanja da se koristi ukoliko postoji bakterijska infekcija i ako su prouzrokovaci osetljivi na lek. U vasem slucaju ne verujem da se radi o zapaljenju. Posto u procesu proizvodnje ima puno prasine verovatnije se radi o alergijskom konjunktivitisu. Probajte da vise puta u toku dana oko isperete kapima ocu flesh.