Postovani, u pitanju je moja majka koja je 1946. Godiste i leci se 6 godina od glaukoma na oba oka. Do sada je imala 2 klasicne operacije na levom oku i jednu na desnom. U medjuvremenu je koristila 4 vrste kapi za slidanje ocnog pritiska. Medjutim na poslednjoj kontroli su joj rekli da je na gornjoj granici i da joj predlazu lasersku operciju na vma. Molim vase misljenje ili sugestiju, i da li je i u kom postotku moguce izlecenje? Pozdrav, slavica!

    Odgovoreno: 23. 06. 2011.
    • Poštovana,
      Intervencija laserom kod glaukoma ima ograniveno dejstvo. Nakon odredjenog vremena, koje je razlicito kod raznih osoba, ocni pritisak moze ponovo da raste. Intervencija laserom moze da se ponovi.