Nosim naocare od 2007. God. Prva mi je dioptrija bila vod: 0. 6 sa -1. 5 cyl ax 180* vos: 0. 9 sa -0. 75 cyl ax 10* od: -1, 5 cul 180* os: -0. 75 cul 10* pb= 58 korekcija sadasnja dijagnoza je astigmatismus myopicus h 52. 2 vod: 1. 00 / sa -1. 25 sph cyl -2. 25 ax 180*=1. 0 vos: 0. 8 /sa -1. 50 sph cyl -2. 00 ax 15*=1. 0 pb=68 mm korekcija sada imam cetrnaest godina, sociva mi ne preporucuju jer na ovu dioptriju idu polutvrda i nisu bas udobna, pa me interesuje da li postoji mogucnost nekom operacijom da mi se vid popravi i da nenosim vise naocare. Treniram kosarku i kad skinem naocare na treningu nemogu bas da pruzim svoj maksimum. Unapred hvala

    Odgovoreno: 20. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Sobzirom na tvoj uzrast, ne moze da se uradi intervencija smanjenja diotrije laserom. Posto se bavis sportom indikovana su meka toricna kontaktna sociva. Javi se svom ocnom lekaru da ti odredi dioptriju za sociva.