Dobar dan. Nebih da dužim, samo bih pitala nešto. Rođena sam 1996 godine, i strabizam mi se pojavio u 4 godini, inače slabovida sam. Dioptrija mi je -8. Pa bih pitala par pitanja, ako nije problem. 1) da li ja smem da nosim sočiva? 2) da li mogu da idem na operaciju, za uklanjanje strabizma, i samo da kažem, doktorka koja me pregleda kaže da jedino od 18 godine mogu da idem na operaciju, zato što sam u pubertetu. ? I da, izvinite na smetnji, samo sam malo radoznala. Hvala puno unapred, pozdrav!: )

    Odgovoreno: 21. 06. 2011.
    • Poštovana,
      Odgovori: 1. Mozete da nosite sociva
      2. Operacija strabizma moze da se uradi nezavisno od uzrasta. Verovatno je doktorka mislila na intervenciju u cilju smanjenja dioptrije, koja se ne radi pre 18 - te godine.