Postovani, imam problem sa desnim okom. Pre oko godinu dana pojavila mi se skrama preko zenice i oko je pocelo da suzi. Posto sam bila trudna, nisu mi preporucivali da idem kod oftalmologa, a sad kad mogu u nasem gradu ga nema. Inace, pre 4 godine na istom oku konstantovan mi je keratitis herp. Dendr. , a dve nedelje posle na nalazu mi je napisano leucoma corn. Od lekova sam koristila-marocen, aciklovir, a potom i dexamethazon. Mesec dana kasnije poslali su me na ocnu kliniku u beogradu gde su mi takodje prepisali aciklovir, oftalmol i prednizolon. Nakon toga nisam imala problema sve do prosle godine. Mozete li mi pomoci da koliko toliko resim ovaj problem?

    Odgovoreno: 19. 06. 2011.
    • Poštovana,
      Moguce je da je doslo do recidiva herpeticnog keratitisa, posto virus, kada jednom dodje u celiju tu ostaje stalno, a dali ce da dodje do zapaljenja zavisi od odbrambenih snaga organizma. Leukomatozno zamucenje je oziljna promena nakon infekcije i ne moze lekovima da se ukloni. Najbolje je da se ponovo javite oftalmologu, koji ce pregledom moci da kaze o cemu se radi.