Moj stric je star 86 godina i ima oba oka zahcavena kataraktom. Zbog nekih njegovih drugih stanaj (sy post thromboplebitidem cruris bill. Oedema cruris bill. Gradus minoris; dermatitis hopostatica, mcp chronica, hta, parkinsoni, imamo teskoca u zakazivanju operacije kararakte, koja je inace jednovremeno izvodnjiva na oba oka. Da li pomaze akupunktura?

    Odgovoreno: 19. 06. 2011.
    • Poštovana,
      Nazalost, akupunkturom ne moze da se izbistri zamuceno socivo, pa je jedina mogucnost da se vidna funkcija vrati operacija. Danasnja operativna tehnika podrazumeva uklanjane zamucenog prirodnog sociva i ugradnja vestakog, najcesce u lokalnoj anesteziji i u trajanju do 30-tak minuta, tako da je operacija moguca i kod osoba koje nisu potpuno zdrave.