Postovani, imam 22 godine i pre nekoliko dana na ocnom pregledu mi je ustanovljeno da imam blagu miopiju- korekciju koju mi je prepisao oftalmolog je od -0, 5 za oba oka. Ja vidim dobro prilikom rada na blizinu, tokom ucenja, citanja, pisanja i slicno. Imam problema na predavanjima i tokom gledanja tv-a. Medjutim, moj oftalmolog mi je rekao da je potrebno da nosim naocare stalno, sto je meni malo cudno, s obzirom da sam na mnogim mestima cuo da ljudi sa blagom miopijom nemaju potrebe da nose naocare stalno, cak i prilikom rada na blizinu. Molim vas, da li mozete da mi razresite ovu dilemu? Kako da postupim u mom slucaju? Hvala za odgovor.

    Odgovoreno: 06. 06. 2011.
    • Poštovani,
      Vas lekar je u pravu jer se naocare sa minus dioptrijom trebaju da nose stalno, bez obzira sto na blizu mozete da citate i bez naocara. Dugotrajni rad na blizinu moze da dovede do povecanja minus dioptrije.