Poštovani, već nekoliko godina imam problema sa očima. Oči su mi uglavnom stalno crvene, svrbe me i suze, nebitno na doba dana i godine. To mi pravi velike pometnje, ne mogu normalno da funkcionišem na poslu kao i kada vozim auto. Odlazila sam i kod oflalmologa nekoliko puta, u sve ovo proteklo vreme od strane oftalmologa mi je bilo prepisano: oftalmol, hypromeloza, vividrin, ispirala sam oci sa acidi borici 3% , radila bris ok-sve je bilo uredu, ali ništa od ovog nije dalo neke posebne i dugotrajne rezultate. Molim vas recite mi vaše mišljenje i predlog šta dalje da preduzmem unapred veliko hvala

    Odgovoreno: 29. 05. 2011.
    • Poštovana,
      Ukoliko je bris na bakterije bio uredan, postoji mogucnost da je prisutna infekcija klamidijom, pa uradite test na klamidiju. Druga mogucnost je alergijski konjunktivitis, gde ne mozete puno da uradite na izlecenju. Lekovi mogu da vam pomognu i olaksaju tegobe, ali ce do reakcije ponovo doci kada ste u kontaktu sa alergenom na koji ste osetljivi.
      ukapavajte u oci sol natrijum kromoglikat 2% 3 - 4 puta.