Poštovani, imam problem sa oticanjem očnih kapaka. Uglavnom mi se dešavaju noću. Samo se probudim sa otečenim kapkom, koji mi često u potpunosti zatvori oko. Do sada mi se otok dešavao i na desnom, i na levom oku (do sada ne zajedno) . Identičan problem sam imala i u subotici (gde sada živim) i na moru, i u beogradu (gde sam bila u gostima) . Otok nije praćen bolom, niti povišenom temperaturom. Obično sam stavljala hladne obloge, i u zadnje vreme po preporuci lekara oftamologa, hidrokortizon mast. Lekar je obavio detaljan pregled oka, i utvrdio da se ne radi o zapalenjskom procesu i da je, najverovatnije, u pitanju kontaktna alergija. Otok obično spadne (ili se značajno smanji) do večernjih sati, i to u fazama, tako da mi na kraju otok ostane samo u nosnom uglu oka. Sinoć sam osetila da mi kapak počinje oticati, stavila sam navedenu mast, ali mi je i pored toga ujutru oko bilo skroz zatvoreno. Izbacila sam iz upotrebe svu šminku i dnevne i noćne kreme, ali problem i dalje postoji. Možete li me uputiti na nekog lekara specijalistu, ili na određene pretrage koje bi mogle utvrditi šta je tačno uzrok ove pojave. S poštovanjem, dušica.
Poštovana, Prema opisu radi se o alergijskom otoku kapaka i sigurno ste osetljivi na neki alergen iz posteljine, posto se otok javi u toku spavanja. Probajte da promenite posteljinu i koristite neku u kojoj ne zive grinje i koja je napravljena od materijala koji ne stvaraju alergiju. Pozdrav
Pitanje broj: #68420
Prema opisu radi se o alergijskom otoku kapaka i sigurno ste osetljivi na neki alergen iz posteljine, posto se otok javi u toku spavanja. Probajte da promenite posteljinu i koristite neku u kojoj ne zive grinje i koja je napravljena od materijala koji ne stvaraju alergiju.
Pozdrav
Pregledajte odgovore po oblastima