Postovani, moja dijagnoza je iridociklitis oka. Prvi put mi se pojavio u decembru 2008. Od tada mi se pojavio jos tri puta. Da li mozete da mi napisete nesto vise o ovoj bolesti, koji je uzrok i kako se leci? U martu 2009 uradila sam mnogo analiza i sve mi je bilo u redu. Od terapije koristim atropin, dexametazon i uniklophen 0. 1% kapi za oci. Ne pusim i nisam gojazna, a alergicna sam na polen, ambroziju i grinje. Takodje me zanima, koja klinika u beogradu ili doktor specijalista, moze na efikasan nacin odrediti uzorak bolesti, radi lakseg lecenja. Srdacan pozdrav i
hvala unapred
dara
Poštovana, Iridocyclitis je zapaljenje prednjeg dela sudovne opne oka (dužica i cilijarno telo) . Različita oboljanja i stanja u organizmu mogu kao posledicu imati i iridocyclitis: reumatska oboljenja, reiterov syndrom, tuberkuloza, hronični juvenilni artritis, ulcerozni kolitis, ankilozni spondilitis, malarija, leptospiroza, intraokularna strana tela, sekundarni sifilis, toksoplazmoza i td, vrlo često, i pored svih ispitivanja uzrok ostane neotkriven. Bolest može da recidivira (javlja se više puta) . Lečenje se sastoji u aplikovanju kapi koje šire zenicu (time se imobiliše dužica i smanjuju bolovi) i kortikosteroidima. Kod jačih zapaljenja kortiko preparati mogu da se daju i u obliku subkonjunktivalinh injekcija. Važno je sa terapijom početi što pre.
prof dr anka stanojević - paović se posebno bavi zapaljenjima unutrašnjih očnih struktura, a radi u očnoj klinici kliničkog centra u beogradu. Pozdrav
Pitanje broj: #54108
Iridocyclitis je zapaljenje prednjeg dela sudovne opne oka (dužica i cilijarno telo) . Različita oboljanja i stanja u organizmu mogu kao posledicu imati i iridocyclitis: reumatska oboljenja, reiterov syndrom, tuberkuloza, hronični juvenilni artritis, ulcerozni kolitis, ankilozni spondilitis, malarija, leptospiroza, intraokularna strana tela, sekundarni sifilis, toksoplazmoza i td, vrlo često, i pored svih ispitivanja uzrok ostane neotkriven. Bolest može da recidivira (javlja se više puta) . Lečenje se sastoji u aplikovanju kapi koje šire zenicu (time se imobiliše dužica i smanjuju bolovi) i kortikosteroidima. Kod jačih zapaljenja kortiko preparati mogu da se daju i u obliku subkonjunktivalinh injekcija. Važno je sa terapijom početi što pre.
prof dr anka stanojević - paović se posebno bavi zapaljenjima unutrašnjih očnih struktura, a radi u očnoj klinici kliničkog centra u beogradu.
Pozdrav
Pregledajte odgovore po oblastima