Obzirom da imam 47 godina jasno mi je da mi vid slabi. Minus dioptriju (l: -1 d: -1. 25) imam od 30 godie i nosim naočare što mi ne smeta. Od pre nekoliko godima moram da koristim i +1 maočari ya čitanje ili za gledanje na blizu. Zbog prirode posla bifokalne naočari mi ne pomažu a postaje veoma zamorno skidanje jedni i stavljanje drugih. Može li se operacijom korigovati bar jedan od problema (plus ili minus) poydtav, momir

    Odgovoreno: 08. 08. 2015.
    • Poštovani,
      Operacijom se može korigovati jedan od problema, ali sada postoje i savremenija multifokalna sočiva, sa kojim biste mogli rešiti i dioptriju za daljinu i za blizinu. Operacija može biti ili lasersko uklanjanje dioptrije ili ugradnja intraokularnog sočiva.
      svakako postoje i multifokalne naočare ili kombinacija kontatktnih sočiva za daljinu i naoačre za blizinu preko sočiva.
      pre bilio kakve intervencije bilo bi dobro uraditi kompletan oftalmološki pregled.