Postovani, nosim sociva 2 godine, menjam ih na malo vise od mesec dana, stavljam ih ujutru a skidam uvece. Nikada nisam imao problem sve do sada, kupio sam novi par sociva (pre 3 dana) i vec danas ne mogu da ih stavim (cim dodirnem oko socivom toliko me pece da se i ne usudjujem da ih stavim, a kada sam jedno stavio morao sam odmah da ga izvadim zbog jakog bola i crvenila koje nakon toga traje 10 minuta i onda mi se oko normalizuje) sta je u pitanju? Da li trebam da odmorim oko par dana ili nedelja pa cu moci opet da ih nosim? Unapred zahvalan na odgovoru!

    Odgovoreno: 15. 06. 2015.
    • Poštovani,
      Niste naveli da li ste promenili proizvođača kontaktnih sočiva, ili eventualnoo rastvor u kome ih držite, ili niste dobro isprali fiziološkim rastvorom pre stavljanja na oko?
      svakako bi trebalo baciti ta sočiva koja vam ne prijaju, ukoliko se tegobe ponove, trebalo bi posetiti oftalmologa.