Poštovani, molim vas da mi protumačite nalaz: desno oko dcyl +0. 25 ax 125, levo oko dsph +0. 25. Pd daljina 62 mm da li mogu nositi naočare svo vreme, ili samo dok citam ili radim za racunarom. Hvala najlepše.

    Odgovoreno: 06. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Ovo je recept za naočare, koje bi trebalo da nosite dok čitate ili dok radite za računarom, na desnom oku imate mali astigmatizam-zakrivljenu rožnjaču u odredjenom meridijanu, stoga se i daju cilindrična stakla, a na levom oku blaga dalekovidost. Ukoliko je vama slika oštrija dok ih imate na sebi, možete ih nositi i stalno.
      pd znači pupilarna distanca, tj udaljenost vidnih osovina.