Poštovani, već duže vreme imam problem sa levim okom. Sa jedne strane (bliže nosu) osećam neku nelagodnost, kao da mi nešto smeta i žulja. I vid na tom oku mi nije najbistriji, nekako je pomalo nejasan. Zanimljivo je da ako pomerim donji kapak vrlo malo, u nekom položaju vid se potpuno izoštri. Mislim da je sve počelo pre nekih godinu dana kada sam imao čmičak na tom istom oku. Unapred hvala, lazar

    Odgovoreno: 04. 05. 2015.
    • Poštovani,
      Iz navedenog, pretpostavljam da imate hroničnu lipogranulomatoznu inflamaciju blokirane meibomove žlezde (čmičak) , a pri tome je dovoljno veliki da pravi astigmatizam (ometa vidnu osovinu) . Svakako bi trebalo prvo pokušati konzervativnim putem rešiti problem- lekovi i tople komprese, ili hirurškim (uklanjanje promene u lokalnoj anesteziji) .
      hvala