Poštovani,
    Povremeno imam bolove u donjem dijelu stomaka koji nestanu nakon što se riješim nagomilanih gasova. Jave se ponekad nakon objeda ali i u rano jutro prije jela.
    Hvala

    Odgovoreno: 10. 06. 2009.
    • Poštovani,
      kolonPrelaz Descedentnog dela kolona (Descending Colon, obeležen na slici) u sigmoidalni kolon (Sigmoid Colon, obeležen na slici) kod vas je pod drugačijim uglom (oštrija krivina) nego kod većine ljudi  te kao posledicu toga imate povremene bolove u donjem delu stomaka koji su posledica širenja zida debelog creva zbog nakupljenih kolekcija gasa. Naša preporuka je da se javite vašem gastroenterologu (internista koji se bavi bolestima organa za varenje) koji će vam predložiti terapiju ili vas uputiti na dalje istraživanje.

      Srdačno