Poštovani,
    Pre dve nedelje uradio sam kks i rezultati su sledeći: Bilirubin u. 22.5 ast: 45u/mol ast: 52u/mol ggt: 36u/mol naglašavam da sam nepušač, ne pijem alkohol, imam 29 god. Lekar opšte prakse mi je preporučio da se narednih mesec dana odmaram i uzimam dosta vitamina pa ćemo potom uraditi ponovo analizu pošto sam u prethonom periodu uzimao dosta koka kole i bio u kontaktu sa nitro preparatima (lakiranje prozora). S obzirom da mi se u prethona tri dana pojavio čudan osećaj po koži celog tela kao da mi "hodaju" neki insekti, a na raznim forumima sam sam našao oprecene informacije od psihoze do teškog oboljenja jetre, ja Vas molim da mi kažete šta dalje da radim: da li da čekam još dve nedelje ili su to simptomi koji ukazuju na pogoršanje stanja? Inače uradio sam UZ jetre i nalaz je uredan.
    Unapred zahvalan, Robert.

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Slobodno sačekajte dve nedelje i ponovite analize: ast, alt, gama gt, alp i bilirubin. Ako i dalje budu povišene vrednosti ili se u međuvremenu povećaju moraju se uraditi dodatne analize.