Poštovani,
    Da li je potrebno držati dijetu ili izbegavati određene nametnice tokom primanja terapije antibiotika protiv h. Pylori? Od simptoma se javlja nelagodnost, nadutost i praznina u želudcu. Koliko dugo je potrebno da se pije famotidin 20mg nakon 14 dnevne terapije: pantoprazol 40mg 2x1, amoksicilin 500mg 2x2 i klaritromicin 500mg 2x1? Da li je čaj od Pelina dobar za izbacivanje bakterije? Kad otići ponovo na kontrolu i koji test je pouzdaniji putem krvi ili izdaha ( urea breath test)?
    Unapred zahvalna :)

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Famotidin možete uzimati sve dok imate navedene tegobe. Na kontrolu treba otići mesec dana po završetku eradikacione terapije pri čemu je izdisajni test pouzdaniji od testa putem krvi. Za čaj od Pelina nemam informac.