Dobar dan, imam 23 god. Sumnjam da imam Djardjiju. Moja mačka je dobila, ima i kandidu i ešerihiju. Gubim na težini, imam zatvor ali kad vršim nuždu imam prvo normalnu stolicu pa proliv. Imam i gasove skoro svaki dan. Stomak mi je pomalo nadut. Imam malo smanjeno gvoždje, smanjene malo eritrocite i MCV povišen. Doktorka mi je dala Heferol i vitamin C. Proliv je kašast, normalne boje. Nosila sam uzorak stolice na ispitivanje prisustva parazita ali nije ništa pronadjeno. Primetila sam male crne tačkice u stolici. Sumptomi su počeli prvo sa bolom u želudcu. Ali sam mislila da je to od velikog stresa koji sam imala u proteklom periodu. Menstruacija je redovna, ali manje krvarim nego inače. Obično promenim u toku dana 3-4 uloška, prva tri dana. A sad sam jedan ili dva u toku dana. Krvarenje je prvi dan bilo braon, pa svetlo crveno drugi dan. Treći dan jedva i da sam krvarila. Četvrti sam krvarila i bila je braon boja krvi. Isto tako i peti i šesti dan. Braon krv, imala je i malo drugačiji miris. Zanima me da li to ima neke veze sa svim simptomima ili je nešto drugo u pitanju. Pozdrav

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovana !

      Tegobe koje imate mogu biti poslednica stresa koji navodite da je bio intenzivan u poslednje vreme. Opisani simptomi mogu se vezati sa sindrom iritabilnog kolona. Pojava crnih tačkica može biti uzrokovana upotrebom Fe. U lab. analizama imate anemijski sindrom koji treba ispitati. U ovom trenutku moj savet je da koristite : Caps. Meteospasmyl, 3x1, pre jela, mesec dana, Caps. Flobian, 1 ujutro, pre jela, mesec dana, Caps. Lactibiane Tolerance, 1 dnevno, pre ručka i Tabl. Orvagyl 400 mg, 3x1, posle jela, 7 dana.

      Kada budete u situaciji posetite gastroenterologa i ginekologa koji će dalje planirati ispitivanje !

      Srdačan pozdrav !