Postovani, Molim Vas za neki savjet. Vec 15 dana imam problem pri gutanju, pri gutanju hrane osjecam bol kao da imam beku gutu ispo jabucice. Pri gutanju pljuvacje i tecnosti nemam bol ali imam osjecaj da imam nesto kao neku loptocu kona precava da hrana prolazi. Cak i kada ne jedem i ne pinem ja to konstantno osjecam. Ne boli me grlo nemam mimakvi oteknuca u predjeluvrata, povremeno imam jacu kiselinu. Kada lezim imam osjecaj da ce me to nesto udaviti, inace disem normalno. Moj porodicni ljekar kaze da sada zbig situacije sa virusom ne mize nista da mi pomogne. Ja bih nasla nacina da odrm privatno da snimim aline znam sta tacno, da li jednjak ili zeludac. Unaprijed zahvalna na odgovoru.

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovana !

      Imajući u vidu navedeno neophodno je da uradite lab. analize / SE, CRP, KKS i DKS, bilirubin, glikemiju, holesterol, trigliceride, urea, kreatinin, AST, ALT, GGT, LDH, ALP, albuin, Fe, feritin, K, Na, urin/, hormone štitne žlezde / T3, T4, TSH, TgAt, TPO At/, UZ štitne žlezde i vrata, gastroskopiju.

      Dok ne uradite navedene analize koristite sledeću terapiju:

      Tabl. Controloc 40 mg, 2x1, pre jela, 2 nedelje

      Tabl. Gastroperidon, 3x1, pre jela, 2 nedelje

      Tabl. Bedoxin, 3x1, pre jela, mesec dana

      dijeta / ne jedite ljuto, začinjeno, slatkiše na prazan želudac, ne pijte gazirana pića, alkohol/.

      Srdačan pozdrav !