Poštovanje, u pitanju je spazam želuca koji počinje od jednjaka. Već treci dan bol u želucu traje. Ujutru kad ustanem bol se smiri i kada jedem opet se aktivira. Stolica mi je uredna, ne povraćam ali osjećam upalu u čitavom želucu. Doktor smatra da nije ništa strašno. Propisano mi je pantoprazol 40mg i tablete buscopan, koje kod mene nemaju efekta. Koje je vaše mišljenje?

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovana !

      Imajući u vidu da se bol  javlja nakon unosa hrane i da osećate "upalu" u čitavom želucu, kao i spazam u jednjaku neophodno je pored propisane terapije uključiti i sledeće :

      1) Tabl. Pantroprazol 40 mg, 2x1, pre jela, 14 dana

      2) Tabl. Orvagyl 400 mg, 3x1, posle jela, 14 dana

      3) Tabl. Klacid 500 mg, 2x1, posle jela, 14 dana

      4) Caps. Lactibiane H-py, 1 bela + 2 braon, odjednom / u toku ručka/, 14 dana

      5) Tabl. Gastroperidon, 3x1, pre jela, 7 dana

      od 15 -og dana

      Tabl. Pantoprazol 20 mg, 1 ujutro, pre jela, mesec dana

      Tabl. Famotidin 20 mg, 1 uveče, pre spavanja, mesec dana

      dijeta / ne jesti ljtuo, masno, začinjeno, slatkiše na prazan želudac, pasulj, kupus, grašak, krastavac, ne piti guste sokove, gazirana pića, alkohol/

      Ukoliko tegobe i pored sprovedene terapije perzistiraju savetujem da uradite gastroskopiju !

      Srdačan pozdrav !