Postovani, zadnjih 3 godine imam ceste probleme sa radom creva. Naime, imam cesto bolove u abdomenu, nekada su difuzni, a nekada ograniceni na donji levi kvadrant, grceve, gasove i nadimanje praceno neformiranim kasastim stolicama. Nekada se desi da se stolica formira i bude cvrsta i konzistentna, pa onda nastavi kao voluminozna kasasta. Nema krvi, niti sluzi u stolici. Simptomi se pogorsaju sa uzimanjem puno mlecnih proizvoda, ali sa apstinencijom od istih ne prestaju. Nisam gubila na tezini. Molim sa misljenje i savet.

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovana !

      Tegobe koje opisujete mogu se svrstati u sindrom iritabilnog kolona. Pored toga moguće da imate i alergiju ili intoleranciju na neki od nutritivnih alergena / laktoza, gluten i sl./.

      Moj savet je da uradite lab. analize, mikološki pregled stolice, fekalni kalprotektin, fekalnu elastazu, test intolerancije na laktozu, pregled krvi na antiendomizijalna At, transglutaminska igA i IgG, antiglijadinska IgA i IgG At, hormone štitne žlezde, UZ abdomena.

      Srdačan pozdrav !