Poštovani, prije nešto manje od mjesec dana dobijo sam dijareju.Čim sam prvi put dobio dijareju kupio sam probiotik forte od Ivančića i sinova i dijareja je prestala. Međutim stomak je postao izuzetno bučan, posebno ujutro nakon prvog obroka (imao sam običaj da jedem pahuljice ujutro). Osjetio sam naduvenost u predjelu abdomena, iznad pupka što je vjerovatno rezultat gasova. Ovo nije prestajalo pa sam tri dana pio tablete Enterofuril koje se koriste za liječenje putne dijareje a probiotike sam prestao da koristim.Stomak više nije tako bučan (još uvijek jeste ali manje) međutim nadutost jednostavno ne prestaje.Nekoliko puta (možda dva puta u mjesec dana) osjetio sam probadanje u predjelu grudi i ledja.Imate li bilo kakvu predstavu o čemu bi moglo da se radi.Da li je u pitanju bakteriska infekcija ili neki problem sa želudcom.Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovani !

      Tegobe koje imate mogu da se jave nakon epizode dijareje i mi te smetnje svrstavamo u tzv. postinfektivni ICS / iritabilni crevni sindrom/.

      Moj savet za terapijom bi bio sledeći:

      1) Tabl. Orvagyl 400 mg, 3x1, posle jela, 7 dana

      2) Caps. FLOBIAN, 1 ujutro, pre jela, mesec dana

      3) Caps. Meteospasmyl, 3x1, pre jela, mesec dana

      4) Pulv. FLUENTE, 3x1, posle jela, mesec dana.

      5) dijeta / izbegavajte ljuto, začinjeno, pasulj, kupus, grašak, krasavac/

      Srdačan pozdrav !