Poštovani, Ja sam gastro bolesnik, lekar gastroeterolog mi tražio da uradim test IgA i IgG. Rezultat je sledeći IgA 0,6 U/ml IgG 1,6 U/ml Trebala sam 30,03,2020 da odem na kontrolni pregled ali zbog korona virusa nisam u mogućnosti. Molim vas za tumačenje rezultata, da li imam razloga za zabrinutost. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovana !

      Vrednosti lab. parametara IgA i IgG treba uporediti sa referentnim vrednostima laboratorije u kojoj ste analize radili, kao i utvrditi zbog kojih tegoba je gastroenterolog tražio da se urade ove analize  / skonost prolivima, alergijama, infekcijama i sl./.

      Svakako kada situacija dozvoli zakažite pregled kod vašeg gastroenterologa radi daljeg ispitivanja i lečenja !

      Srdačan pozdrav !