Zdravo,dijagnosticiran mi je Gerb,nemam helico bacteriju i nalazi svi uredni Ekg,holter sve ok. Ali ja i dalje ima imam osjecaj probadanja na lijevu stranu oko srca i navece kad legnem cesto mi lupa srce kao i pri naglim pokretima i ustajanju imam osjecaj da mi lupi srce i to mi unosi nemir.I imam cest nagon za podrigivanjem nekad i gadjenje.Moze li gerb da prouzrokuje ove simptome,ima li veze ovo sa srcem?

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovani !

      U vašem pitanju niste naveli podatak da li ste radili gastroskopiju ili ne?

      Tegobe koje imate mogu biti uzrokovane prirustvom kaskadnog želuca ili hijatalne hernije.

      GERB ne može da dovede do takvih smetnji .

      Moj savet je da uradite gastroskopiju ili rtg gastroduodenuma sa probom na hijatalnu herniju u Trendelenburgu.

      Srdačan pozdrav !