Poštovani, zadnja 4 mjeseca osjećam tup bol u vidu grça pod desnim rebrom koji se pojasasto širi u ledja. Grc je nekada slab a nekada i jak narocito ako vrsim na neki nacin pritisak na to mjesto (stezanje misica, jaci napor desnom stranom) radila sam UZ abdomena 2 x i sve je u redu. krvna slika (malo povećan šećer) fekalni kalprotektin (28) amilaza u krvi (normalna) amilaza u urinu (519). Takodje u sjedećem položaju napipam kuglicu koja se pomjera. Napiapala sam je i pod lijevim rebrom ali ne uvijek. Pod desnim je gotovo stalno prisutna. Šta da radim? Hvala.

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.

Komentari na pitanje: #168320

    • Imam sllican problem, a vidim da je proslo godinu dana racunam da ste resili problem, pa me zanima sta je bilo u pitanju. Isto me pod desnim rebrom zaboli ali vise na pokret ili u nekom polozaju. Takodje sam sa desne strane dok sedim napipao tu ,,kuglicu" dok sa leve strane nekad da nekad ne, pokretne su i bole ali mi ne lice na limfne cvorove. Jedino sto je meni i ALT blago povisen-80,i masnoce su mi ogromne ali to je kod mene hronicno. Sad sumnjam da jetra nije kako treba ali racunam da jetra i ako boli, ne boli na pokrete.

    • Sanja Bukilica 18. 04. 2020.

      Poštovani doktore, Hvala Vam na odgovoru. Poslušaçu Vaš savjet. Svako dobro!