Postovanje. Imala sam heliko bakteriju pre 3 meseca i ispila terapiju ( ospamox, zymbaktar, controloc ) medjutim posle dva meseca se opet vratila. Koju terapiju bi sada trebala da koristim ? Unapred hvala

    Odgovoreno: 10. 04. 2020.
    • Poštovana!

      Nadam se da ste radili stool test na H.pylori ili ureaza izdisajni  test.

      To su jedina 2 merodavna testa za detekciju H.pylori .

      Ako je tako uključio bih sledeću terapiju:

      1) Tabl. Gastroprazol 20 mg,2x1,pre jela,14 dana

      2) Tabl. Orvagyl 400 mg,3x1,posle jela,14 dana

      3) Tabl. Levica 500 mg,2x1,posle jela,14 dana

      4) Tabl. Ulcamed 120 mg,2x1,posle jela,14 dana ( OPREZ-TAMNA STOLICA!)

      5) Caps. LACTIBIANE H-PY, 1 bela + 2 braon,odjednom,14 dana u toku ručka

      od 15-og dana:

      1) Tabl. Gastroprazol 10 mg,1 ujutro,pre jela,mesec dana

      2) Tabl. Famotidin 20 mg,1 uveče,pre spavanja,mesec dana

      Šest nedelja nakon završetka terapije uraditi kontrolni pregled na H.pylori!

      Srdačan pozdrav!